موضوعات علمی شامل فضا و فیزیک نجوم و غیره

سه شنبه 17 اسفند 1389
ن : بهنام

خداوند ، کیهان را نیافریده است

استفان هاوکینگ ، نظریه پرداز برجسته ی انگلیسی تبار علم فیزیک ، در آخرین مقاله ی خود
می نویسد :
 «
خداوند ، کیهان را نیافریده است و بیگ بنگ ، نتیجه ای اجتناب ناپذیر از قوانین فیزیکی بود . » 


او در کتاب جدیدش موسوم به « آفرینش عظیم »  که توسط موسسه ی فیزیک آمریکایی منتشر شده است ، و بنا به مطلب استخراج شده از آن که در روزنامه ی سه شنبه ی تایمز  چاپ شده است ،  به بیان یک سری نظریات جدید می پردازد که از اضافات کیهان ، خود یک آفریننده می سازد .  او می نویسد :
«
به دلیل وجود قانونی به نام گــــــرانش است که کیهان می تواند خود را از هیچ بسازد ، و این کار را ادامه خواهد داد . در واقع آفرینش خود به خودی و بی اختیار است که دلیل وجود همه چیز به جای هیچ چیز است لازم نیست از خدا بخواهیم جهان را بیافریند و آن را به پیش رفتن واگذارد . »
هاوکینگ که با انتشار کتاب خود در سال 1998 به نام « تاریخچه ی زمان » که درباره ی سرچشمه ی هستی بود ، جایزه ی « جهان شناسی » را  از آن خود کرد ، به دلیل مطالعاتش پیرامون « سیاهچاله ها » ، « کیهان شناسی » و « گرانش ذره ای و کوانتومی » شهرت یافت:: موضوعات مرتبط: خداوند کیهان را نیافریده است!، ،
:: برچسب‌ها: خداوند, کیهان, را, نیافریده, است,


صفحه قبل 1 صفحه بعد


تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان مختلف(فلسفه- فیزیک-نجوم-فضا- زمین) و آدرس ultra-violet.LoxBlog.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.