اشکال مرموز در کشتزارهای گندم قسمت سوم
 
مختلف(فلسفه.فیزیک.نجوم.کتاب)
موضوعات علمی شامل فضا و فیزیک نجوم و غیره

قسمت سوم :

ادامه مبحث از قسمت دوم

در ميان سرنشينان بشقاب پرنده‌هاي سقوط كرده موجودات ده انگشتي نيز شناسايي شده است ولي اين اشكال بيشتر از اينكه به سيستم شمارش ده دهي مربوط شوند با اعداد مرموز در ارتباط هستند ، يعني همان 2 و 4 و 6  

اين رسم ميتواند مربوط به موجودات 10 انگشتي غير انساني شود ولي به احتمال خيلي زياد آنها نيز با سيستم شمارش دوجيني آشنايي كامل داشته و از آن استفاده مي‌كنند .

 

 

 

 

 

عكس فوق نمونه يك رسم ناقص و يا تقلبي ايجاد شده توسط انسانهاست .

 

 

 

 

 

 

پيام ديجيتالي موجودات هوشمند براي بشريت :

 

 

اين موجود هوشمند عكس خود را با استفاده از دو نقطه سايه و روش بر روي مزرعه تصوير نموده و پيام خود را نيز مكتوب كرده است . اين موجود هوشمند از تكنولوژي ديجيتال انسانها كاملا آگاه و با خبر است . در رايانه‌هاي دسك تاپ از هارد ديسك استفاده ميشود و اطلاعات به صورت صفر و يك در مبناي دودويي رمز و بر روي هارد ديسك ذخيره ميشوند . اين موجود هوشمند از بوته ايستاده به عنوان يك و از بوته خوابيده به عنوان صفر استفاده نموده است .  سي دي و دي وي دي‌ها نيز از روش مشابهي برخوردارند و اين موجود هوشمند از همين تكنيك كه به زبان بشر امروزي است پيام خود را فرستاده است .

تاريخ نگارش تصوير گندم‌زار   2002-08-15  ، كشور United Kingdom  ، منطقه Hampshire ، مكان Sparsholt

http://www.temporarytemples.co.uk

 

 

شگفتي اين ديسك در اين است كه در كنار يك دكل مخابراتي تصوير شده و كاملا مشخص است كه ميبايست حاوي يك پيام مهم باشد .

 

 

متن پيام به زبان انگليسي چنين است :

BEWARE THE BEARERS OF FALSE GIFTS AND THEIR BROKEN PROMISES . MUCH PAIN , BUT STILL TIME . BELIEVE THERE IS GOOD OUT THERE WE OPPOSE DECEPTION .

 

ترجمه :

اخطار به حمالان ( بردگان یا بندگان ) هدایای غلط ( كارهای بیهوده - گمراهان ) و پیمان شكنان . درد فراوانیست ، اما هنوز وقت هست . اعتقاد بر این است كه خوبی خارج از اینجاست . ما با فریب مقابله میكنیم .

 
از قرار معلوم آنها سیاره زمین را مكانی برای ظلم و فساد می‌دانند .

 

ديسك حاوي پيامي دوستانه و خيلي چيزهاي ديگر به صورت رمز شده دو دويي و به صورت فلزي در كاوشگر فضايي به منظور خروج از منظومه شمسي  قرار گرفته شده بود البته توسط مسئولان ناسا تا اگر تمدنهاي ديگر آن را يافتند متوجه وجود تمدن بشري و حتي مكان آن شوند و با ما ارتباط برقرار كنند و اين ديسك گندمزار جوابي به همان ديسك ارسال شده توسط انسانهاست و نكته مهم اينكه عجب پاسخ خوبي ارايه كرده‌اند و آن اينكه ما با فريب مقابله مي‌كنيم براي اينكه اين ديسك فلزي حامل پيام غلط و دروغ و گمراه كننده‌اي بوده است  و مثال آن قتل عام سرخ پوستان امريكا و اشغال قاره بود كه در اول با پيام صلح و دوستي ، شفقت و هدايا شروع شد و آنها شاهد اين ماجرا بوده‌اند . به احتمال خيلي زياد در كنار اين ديسك فلزي هدايايي نيز از طرف مسئولان ناسا به اسم بشريت ارسال شده و منظور كلي آنها اين هدايا و پيام ديجيتالي منقوش روي ديسك فلزي بوده است .

 

 

 

پيامي براي فرازميني ها :

32 سال پيش دو فضاپيما به نام هاي ويجر 1 و 2 (voyager 1&2)  با ماموريت كاوش از مدار زمين خارج شدند . اين فضاپيما با سرعتي باور نكردني هنوز در حال حركت است و سه سال پيش كاملا از منظومه شمسي خارج شده و همچنان عكس و اطلاعات براي زمين مخابره مي كند .

وقتي هنوز اين فضاپيما پرتاب نشده بود اریك بورگس شخصي بود كه پيشنهاد جالبي داد . او پيشنهاد داد اطلاعاتي در مورد زمين و انسانها براي موجودات هوشمند فرازميني و به اصطلاح فضايي در اين فضاپيما تعبيه شود تا بتواند زمينه آشنايي اين موجودات با انسان و برقراري رابطه با آنها را فراهم كند . بدين منظور كميته اي به سرپرستي كارل ساگان دانشمند مشهور ناسا تشكيل شد تا اين اطلاعات را جمع آوري كند . وي تصميم داشت پلاكي نيز براي فضاپيما طراحي كند . سرانجام ناسا با این طرح موافقت كرد و سه هفته به وی فرصت داد تا پلاكی را طراحی كند . ساگان با همكاری فرانك دریك ، پلاك را طراحی كردند ، ‌البته طراحی هنری این پلاك را همسر كارل سیگان - لیندا سالزمن - انجام داد . این پلاك 22.9 سانتیمتر طول و 15.2 سانتیمتر عرض و 1.27 میلیمتر ضخامت دارد كه در تصوير زير آن را مي بينيد :

 

 

سعی شده بود در این پلاك به صورت مختصر و مفید اطلاعاتی در مورد زمین داده شود ، در بالا و سمت چپ پلاك به صورت شماتیك تصویری از عنصر هیدروژن ، فراوان‌ترین عنصر در گیتی دیده می‌شود .
در سمت راست ، تصویری از یك مرد و زن برهنه را در كنار هم می‌بینیم ، طول قامت متوسط یك زن 168 سانتیمتر هم در كنار مرد اشاره شده است . به علاوه در پشت سر تصویر زن و مرد شمایی از خود كاوشگر دیده می‌شود تا با مقایسه با اندازه كاوشگر پایونیر ، موجود هوشمند غیر زمینی ، به اندازه قامت انسان‌ها پی ببرد .مرد ، دست راست خود را به نشانه خوش ‌آمدگویی بالا برده است . ابتدا ساگان قصد داشت تصویر انسان‌ها را در حال دست دادن به هم در پلاك نشان بدهد ، ولی بعدا به تصور اینكه فرازمینی‌ها فكر می‌كنند ، دو انسان مرد و زن ، یك موجود هستند ، از این كار منصرف شد.

در پایین تصویر هم ، سیارات منظومه شمسی و كره زمین به عنوان سومین سیاره این منظومه نسبت به خورشید ، دیده می‌شود. محتوای دیسك در صفحه‌ای 12 اینچی مسی با روكش طلا چكیده‌ای از فرهنگ و آثاری از حیات گونه‌های مختلف قرار داده شده است . روی كاور این صفحه به صورت تصویری اطلاعاتی در مورد چگونگی باز كردن دیسك و دیدن تصویرهایش ، موقعیت زمین در كهكشان و همچنین طول مدت یك ثانیه داده شده است .

كمیته‌ای كه كارل ساگان از دانشگاه كورنل رهبري آن بود وظيفه داشت تا تعیین كند در این دیسك چه چیزهایی باید قرار بگیرند و حاصل كار این كمیته یك دیسك با محتوای قابل توجه است.

 

 

115 عكس كه البته به صورت آنالوگ هستند . كه چندتاي آنها را اينجا مي بينيد .  تصويري از چند رابطه ساده و اساسي رياضي رايج بين انسانها

 

 

سه رنگ اصلي قابل شناسايي براي انسانها

 

 

نوع بشر و نحوه تكثير انسانها

 

 

تصويري از يك كلاس درس و اشاره به نحوه آموزش نابالغان

 

 

تصويري جهت اشاره به نياز انسان به غذا

 

 

اصواتی از زمین : از رعد و برق گرفته ، تا صدای گریه یك شیرخوار ، صدای یك وال ، رعد و برق ، صدای برخورد امواج به ساحل ، صدای قلب انسان و گام برداشتنش.

سلام و خوشامدگویی به 55 زبان: جالب است كه بدانید این خوشامدگویی‌ها با زبان آكادی كه در سومر 6 هزار سال پیش صحبت می‌شد شروع می‌شود و به زبان Wu یك لهجه چینی ختم می‌شود.

موسیقی‌های منتخب از فرهنگ‌ها و نواحی مختلف (90 دقیقه) : موسیقی‌های مختلفی از باخ و بتهوون تا لوئیس آرمسترانگ و چاك بری در دیسك گنجانده شده‌اند. موسیقی‌ها متعلق به فرهنگ‌ها و كشورهای مختلف هستند.


هدف سازمان فضايي ناسا از اين برنامه آشنا كردن موجودات فضايي و يا حياتهاي ديگر در ساير كرات عالم با نمونه هاي صداي زمين است تا بلكه صداي ما را شنيده و راهنمايي براي راهشان در شناسايي زمين باشد .علاوه بر اين شاه اثرهاي موسيقيدانهاي بزرگي همچون بتهوون و باخ و چايكوفسكي نيز توسط سفينه ها به ميان آسمانها و ستارگان فرستاده شده اند .از 27 قطعه موسيقي انتخابي از چهار گوشه جهان ; تنها موسيقي انتخابي از شرق و اسلام موسيقي تركي آذربايجاني مي باشد.

نكته اي كه در پايان مي خواهم بگويم اين است كه با وجود سرعت بالاي اين فضا پيما دانشمندان تخمين زده اند حداقل 40 هزار سال طول مي كشد تا اين فضا پيما به نزديكترين منظومه ستاره اي (مثل منظومه شمسي خودمان) كه امكان حيات در آن وجود داشته باشد برسد و نكته قابل يادآوري اينكه هم اكنون از زمان پيدايش اولين انسان 60 هزار سال مي گذرد حال شما حساب كنيد چه زماني ممكن است موجودات هوشمند غير زميني بتوانند با اين فضاپيما ارتباط برقرار كنند ؟

 

 

 

 

شكل فوق ميتواند بيانگر الگوي پراش الكترون يا اشعه ايكس مربوط به كريستال خاصي باشد

 

 

 

يكي از شگفتي‌هاي اعداد مرموز اين است كه اگر عمليات هندسي را براي يك دايره با تقسيمات 10 انجام دهيم به دو پنج ضلعي منتظم و يك ستاره پنج پر مي‌رسيم كه در آن تركيب تناسبت طلايي يا فيبوناچي آشكار ميشود .

 

 

 

در رسم فوق يك دايره را به پنج قسمت مساوي تقسيم مي‌كنيم . اگر اين نقاط را به نقاط مجاور خود وصل كنيم ، مسلما يك پنج ضلعي منتظم خواهيم داشت . اينك اگر نقاط را دو به دو به هم متصل كنيم يك ستاره پنج پر كه در داخل آن يك پنج ضلعي منتظم ديگر قرار دارد ، حاصل ميشود . در اين وضعيت پاره خط قرمز به همراه پاره خط بنفش يك تناسب طلايي را نشان مي‌دهند و به اين دليل مهم ستاره پنج پر براي چشم بيننده ، شكل هندسي خوش‌آيند و جذابي است كه بيانگر اين موضوع ميباشد كه نسبت طلايي در ساير سيستم‌هاي شمارش اعداد نيز آشكار ميشود و اين ساختار مربوط به اعداد مرموز ( 2 ، 4 ، 6 ) ميشود .

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


نظرات شما عزیزان:

علي
ساعت19:48---26 دی 1394
اطلاعات دقيق ميباشد بدنه بشقاب پرنده از جنس نا شناخته ايست جنس تركيبي در زمين يافت نميشود به عبارتي موجودات قدرتي ندارند واين عناصر موجود در سياره انها شگفت انگيز است مثلا اگر تگه اي از بدنه بشقاب پرنده را به سطحي بكوبيد به طرز عجيبي برميگردد موجودات فاقد تكنولوجب مدرن امروزي هستند جسه كوچك و بسيار خجالتي شكل اوليه سفينه كوچكتر وبر امدگي مركز كمتر واما شكل مدرن بزرگتر وتختر ميباشد انها در كوهها ودريا ها و مخصوصاكشتزارها علاعمي از خود بر جاي ميگذارند سرعت عجيب انها فقط جاي بحث دارد كه البته يك نظريه از وجود نوعي سوخت شگفت انگيز در سياره انها خبر ميدهد

دخترک خزان
ساعت11:10---23 فروردين 1390
سلام لینکتون کردم . میخواستم براتون چندتا مطلب جالب بفرستم که تو وب بذارید ولی وبتون باز نمیشد متاسفانه .
خوشحال میشم درمورد اصل دزال و تفاوت هاش با هندسه ی اقلیدسی بنویسید


نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:           
یک شنبه 21 فروردين 1390برچسب:اشکال,مرموز,در,کشتزارهای,گندم , :: 21:18
بهنام
درباره وبلاگ


به وبلاگ خودتان خوش آمدید با سلام خدمت بازدیدکنندگان محترم شما می توانید با عضویت در این وبلاگ از تمامی امکانات که فقط مخصوص افراد عضو است بهره مند گردید و حتی مطلب جدید به آن اضافه کنید و به نام خودتان به ثبت برسانید با وارد نمودن ایمیل خود در خبرنامه،اطلاعات و خبرهای تازه از جهان علم و فن آوری به ایمیل شما ارسال میگردد. شما میتوانید از طریق لینک ثبت نام نسبت به عضویت درultra-violetاقدام نمایید. باعث افتخار ماست که شما یکی از کاربران ما باشید
آخرین مطالب
نويسندگان
موضوعات
پيوندها

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان مختلف(فلسفه- فیزیک-نجوم-فضا- زمین) و آدرس ultra-violet.LoxBlog.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.ورود اعضا:

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:
 

بازدید امروز : 10
بازدید دیروز : 61
بازدید هفته : 103
بازدید ماه : 626
بازدید کل : 108073
تعداد مطالب : 42
تعداد نظرات : 79
تعداد آنلاین : 1